Co warto wiedzieć o rekrutacji do prywatnej szkoły podstawowej?

 • Jakie są terminy składania dokumentów w ramach rekrutacji do szkoły podstawowej?

  Terminy składania dokumentów w ramach rekrutacji do szkoły mogą się różnić w zależności od placówki. Zazwyczaj rekrutacja odbywa się w wakacje, przed rozpoczęciem roku szkolnego. Najlepiej, żeby przyszli uczniowie składali wnioski jak najwcześniej, tak by mieć czas na wdrożenie się i poznanie szkoły.

  Kiedy rozpoczyna się rekrutacja do szkoły podstawowej?

  Większość szkół rozpoczyna rekrutację wiosną. Wynika to przede wszystkim z faktu, że o tej porze roku większość ludzi jest w lepszej kondycji finansowej i psychicznej, by podejmować decyzje. Także jest dużo czasu do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w którym przyszły uczeń miałby zacząć swoją naukę.

  Co zrobić jeśli dziecko nie zostało przyjęte do szkoły podstawowej?

  Stres związany z nieprzyjęciem do szkoły nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Istnieje wiele innych sposobów na to, by dziecko mogło odnieść sukces w życiu i rozwijać swoją edukację poza klasą. Świat jest pełen zasobów, które mogą dać dzieciom możliwość nauki, takich jak muzea czy domy kultury, gdzie mogą poznawać nowe kultury i rozwijać się pod względem akademickim.

  Jeśli Twoje dziecko nie zostało przyjęte do szkoły podstawowej, należy skierować się ze wnioskiem do innych szkół, które mogą rozpatrzyć je pozytywnie.

Rekrutacja do prywatnej szkoly podstawowej

Kiedy ogłasza się listę kandydatów przyjętych do szkoły podstawowej?

Prywatne szkoły podstawowe ogłaszają listę kandydatów przyjętych do szkoły w momencie przyjmowania ich do szkoły. Data ogłoszenia różni się w zależności od kraju i może to być kilka dni przed lub po 1 wrześnie , kiedy w większości krajów rozpoczyna się nowy rok szkolny.

Jakie są kryteria rekrutacji do szkoły podstawowej?

Dzieci z całego serca pragną uczęszczać do tej szkoły i z niecierpliwością czekają na ogłoszenie, aby móc sprawdzić, czy ich nazwisko zostało uwzględnione. Niektóre rodziny mają szczęście i dostają miejsce w tej prestiżowej placówce, podczas gdy inne będą musiały szukać gdzie indziej lub zadowolić się tym, co jest dostępne w pobliżu.

Wiele placówek prywatnych decyduje się na egzaminy wstępne dla dzieci, które chcą uczęszczać do danej placówki.

Jakie dokumenty należy złożyć w szkole podstawowej?

 • Akt urodzenia dziecka lub paszport (jeśli nazwisko uległo zmianie) LUB akt małżeństwa, jeśli nastąpiła prawna zmiana nazwiska.
 • Dwa dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania rodzica(ów). Jeden z nich musi być datowany w ciągu jednego roku od daty rozpoczęcia pobytu i zawierać adres i numer telefonu, dowód nie może być przesłany pocztą.