Jakie są kryteria rekrutacji do przedszkola?

 • Pomijając różne wymagania dotyczące poszczególnych szkół, większość osób zgadza się, że kandydat do przedszkola powinien mieć co najmniej pięć lat. Rozpoczęcie nauki w przedszkolu na wczesnym etapie życia przynosi wiele korzyści, takich jak rozwijanie więzi społecznych i przygotowanie do przyszłych przedsięwzięć edukacyjnych.

  Gdzie można pobrać kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola?

  Karta zapisu do przedszkola to dokument, który umożliwia jego posiadaczowi zapisanie się do szkoły publicznej, prywatnej lub czarterowej. Można ją pobrać ze strony internetowej szkoły, która oferuje programy przedszkolne.

  Można udać się także osobiście do danej placówki i otrzymać na miejscu kartę zgłoszenia. Istnieje wtedy możliwość zobaczenie przedszkola od środka, a także porozmawiania z przedstawicielami placówki.

  Co to jest karta zgłoszenia dziecka do przedszkola?

  Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola to dokument, który zawiera informacje o rozwoju dziecka. Daje on możliwość podzielenia się swoimi przemyśleniami, a także pomysłami na to, co można zrobić inaczej i jak można to zrobić lepiej. Ten rodzaj nieformalnej informacji zwrotnej może pomóc w poprawieniu przyszłych lekcji lub dostosowaniu programu nauczania, tak aby następny uczeń nie napotkał tych samych trudności.

  Ile trwa rekrutacja do przedszkola?

  Proces zapisów może trwać od dwóch tygodni do sześciu miesięcy. Czas ten zależy od wymagań szkoły, szybkości dostarczenia wymaganych dokumentów i informacji, wieku dziecka lub poziomu klasy, do której będzie zapisywane do przedszkola.

  Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dziecko do publicznego przedszkola, mogą najpierw wypełnić niezbędne dokumenty. Następnie będą mogli zarezerwować miejsce dla swojego dziecka na liście oczekujących i umówić się na spotkanie z pracownikiem urzędu dzielnicy szkolnej, jeśli będą mieli jakieś pytania lub będą potrzebowali więcej informacji.

Rekrutacja do przedszkola

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola?

Zapisy do przedszkola trwają zazwyczaj miesiąc. Jeśli jednak wystąpią opóźnienia w rozpatrywaniu wniosku, może to potrwać nawet 2 miesiące. Szkoła poinformuje Cię o wszelkich opóźnieniach i ich przyczynach co najmniej tydzień przed ostatecznym terminem zapisów.

Co warto wiedzieć o rekrutacji do przedszkoli?

Rodzice powinni odwiedzić różne przedszkola i porozmawiać z nauczycielami, pracownikami administracji, rodzicami dzieci już uczęszczających do danej placówki itp. Zanim podejmą ostateczną decyzję, które przedszkole jest najlepsze dla nich i ich dziecka (dzieci), powinni je zwiedzić. Rodzice mogą chcieć szkoły, która oferuje wiele zajęć pozalekcyjnych lub takiej, w której kładzie się nacisk na naukę języka francuskiego; mogą poszukiwać środowiska integracyjnego, aby zaspokoić wszelkie specjalne potrzeb.

Warto pamiętać, że najlepiej zapisać dziecko do przedszkola, które jest najbliżej domu.

Jakie dokumenty należy przygotować aby zapisać dziecko do przedszkola?

Aby zapisać dziecko do przedszkola, należy przynieść ważny dowód tożsamości oraz jeden z poniższych dokumentów:

 • Akt urodzenia. Jeśli dziecko zostało adoptowane, wymagane są również dokumenty adopcyjne.
 • Zaświadczenia z poprzednich przedszkoli (jeśli takie były).
 • Swój dowód tożsamości